Въпреки убедителния резултат 4:0 Валенсия стигна трудно до успеха над Осасуна в мач от отложения 20 кръг на Примера дивисион.

И четирите гола паднаха в последните 13 минути, когато Ариц Адурис и Хонас вкараха по два пъти. Гостите от Памплона играха цяло второ полувреме с човек по-малко заради червения картон на Деян Лекич точно преди почивката.

“Прилепите” изпълниха 20 корнера за целия мач. Успехът позволи на Валенсия да вземе аванс от 3 точки пред Малага в борбата за третото място, след като андалусийският тим остъпи с 1:4 на Барселона.

До края на сезона има още два кръга, а отборът на Унай Емери може да си гарантира третото място още в събота. За това обаче Валенсия трябва да победи Виляреал, а Малага да загуби своя мач.

Осасуна, който можеше да влезе в зона Лига Европа при успех на “Местая”, заема 9-о място с 48 точки и в събота приема Реал Сосиедад.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
01.05.12
13:00 ч.
Хетафе – Расинг (Сантандер) 1:1
1:0 Николас Федор (59-дузпа), 1:1 Папакули Диоп (64)
01.05.12
19:00 ч.
Гранада – Еспаньол 2:1
1:0 Одион Игало (29), 2:0 Одион Игало (45), 2:1 Дидак Вила (54)
01.05.12
21:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Виляреал 2:3
0:1 Марио Гаспар (19), 1:1 Алберто Лора (40), 1:2 Маркос Сена (43-дузпа), 1:3 Ернан Перес (56), 2:3 Галвес (85)
02.05.12
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад 1:1
1:0 Габи Фернандес (54), 1:1 Карлос Вела (90+2)
02.05.12
21:00 ч.
Барселона – Малага 4:1
1:0 Карлес Пуйол (13), 1:1 Соломон Рондон (26), 2:1 Лионел Меси (35-дузпа), 3:1 Лионел Меси (59-дузпа), 4:1 Лионел Меси (64)
02.05.12
21:00 ч.
Севиля – Бетис 1:2
1:0 Алваро Негредо (5), 1:1 Бенат Ечебария (43), 1:2 Бенат Ечебария (90)
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Гонсало Игуаин (16), 0:2 Месут Йозил (20), 0:3 Кристиано Роналдо (50)
02.05.12
23:00 ч.
Валенсия – Осасуна 4:0
1:0 Ариц Адурис (77), 2:0 Хонас (83), 3:0 Ариц Адурис (87), 4:0 Хонас (88)

Заб.: Кръгът трябваше да се изиграе през януари, но беше преместен за май, за да се изиграят мачовете от 1 кръг, който беше отбожен заради стачка.