Валенсия започна новия сезон в Примера дивисион по отличен начин. "Прилепите" се наложиха убедително с 3:1 при гостуването си на Малага в мач от 1-ия кръг. Ариц Адуриц в 10-ата минута и Хоакин в 70-ата и в 75-ата минута отбелязаха головете за гостите, а попадението за домакините падна в 45-ата след точен изстрел на Себастиан Фернандес.

Бившият вратар на Литекс Родриго Галато не намери място в групата на Малага за двубоя с Валенсия.

В друг мач от 1-ия кръг Севиля се наложи с категоричното 4:1 при гостуването си на Леванте. Домакините първи откриха резултата в 11-ата минута от дузпа за игра с ръка на Лука Чигарини в наказателното поле, а точен бе Суарес Рубен. Радостта им обаче бе кратка и още в ответната атака Севиля възстанови равенството след отличен удар на Абдулай Конко след корнер. В 26-ата пък и гостите получиха правото да изпълнят дузпа и Алваро Негредо не сгреши от бялата точка за 1:2. Отново Конко в 62-ата бе изведен от Ренато и без забавяне прати топката за трети път в мрежата на Леванте. Крайното 4:1 за Севиля оформи Ренато Дириней в 88-ата минута. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 1 КРЪГ

От 28 август (събота)
Еркулес - Атлетик (Билбао) 0:1

0:1 Фернандо Йоренте (47)

Малага - Валенсия 1:3
0:1 Ариц Адуриц (10), 1:1 Себастиан Фернандес (45), 1:2 Хоакин (70), 1:3 Хоакин (75)

Леванте - Севиля 1:4
1:0 Суарес Рубен (11-дузпа), 1:1 Абдулай Конко (12), 1:2 Алваро Негредо (26-дузпа), 1:3 Абдулай Конко (62), 1:4 Ренато Дириней (88)

На 29 август (неделя) от 18:00 часа
Депортиво (Ла Коруня) - Сарагоса
Баланс: 54 мача, 21 победи за Депортиво (Ла Коруня), 15 равенства, 18 победи за Сарагоса

Расинг (Сантандер) - Барселона (ТВ +)
Баланс: 86 мача, 15 победи за Расинг (Сантандер), 22 равенство, 49 победи за Барселона

На 29 август (неделя) от 22:00 часа
Майорка - Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 30 мача, 7 победи за Майорка, 6 равенства, 17 победи за Реал (Мадрид)

На 30 август (понеделник) от 23:00 часа
Атлетико (Мадрид) - Спортинг (Хихон)
Баланс: 76 мача, 37 победи за Атлетико (Мадрид), 20 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.