Валенсия пропиля аванс от два гола на почивката и направи 3:3 като домакин на Осасуна в мач от 15 кръг на Примера дивисион.

Роберто Солдадо, Ариц Адурис и Мариус Станкевичус вкараха по едно попадение, за да дадат на “прилепите” аванс от 3:1 преди началото на второто полувреме.

Четвърт час след интервала резервата Мигел Флано намали разликата до един гол, а Карлос Аранда изравни за Осасуна три минути преди края на мача.

Тимът от Памплона загуби предишните си три гостувания на “Местая”, а това равенство позволи на отбора да вземе аванс от три точки пред зоната на изпадащите.

Валенсия остана на петото място с 25 точки, но пропусна възможността да съкрати изоставането си отборите, които заемат местата в Зона Шампионска лига, след като Еспаньол и Виляреал загубиха своите мачове./БЛИЦ