Валенсия спечели с 2:1 гостуването на Селта от 34-ия кръг на Ла Лига. "Прилепите" поведоха в началото след гол на Джъстин Клуиверт. Синът на легендата Патрик Клуиверт наказа Селта в осмата минута.

Швейцарският национал Харис Сеферович изравни за тима от Виго след един час игра.

В 75-ата минута Селта беше близо до пълен обрат, но удар на Оскар Родригес от пряк свободен удар се отби в десния стълб на вратата.

В 89-ата Алберто Мари успя да донесе трите точки на Валенсия, разписвайки се с глава.

В добавеното време Габриел Паулиста от гостите бе изгонен от терена заради втори жълт картон.

Валенсия се изкачи на 14-ото място в класирането, като изпревари Валядолид, Кадис и Алмерия. Селта е една позиция по-високо в Ла Лига.

СЕЛТА - ВАЛЕНСИЯ 1:2
0:1 Джъстин Клуиверт (8), 1:1 Харис Сеферович (60), 1:2 Алберто Мари (89)

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!