Валенсия надви трудно Еспаньол с 2:1 на своя „Местая” в първа среща помежду им от 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля в Испания. „Прилепите” поведоха в 11-ата минута с гол на Хосе Гая, но след час игра уругваецът Кристиан Стуани изравни за „папагалчетата”. В 86-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа и Алваро Негредо реализира от бялата точка. Така Валенсия взе минимален аванс преди реванша след седмица на 13 януари (вторник) от 21:00 часа българско време в Барселона.

Алмерия и Хетафе завършиха 1:1 в друга среща от 1/8-финалите. Гостите от Мадрид поведоха след автогол на Верза в 21-ата минута. Андалусци все пак изравниха, след като същият Верза се реваншира и реализира дузпа за крайното 1:1, което оставя интригата за реванша след седмица на „Колисеум Алфонсо Перес”. Мачът е на 14 януари (сряда) от 23:00 часа българско време.