Атлетико (Мадрид) загуби у дома от Валенсия с 1:2 в дербито от 23-ия кръг на испанската „Примера дивисион”.

Срещата на „Висенте Калдерон” започна много добре за домакините, които откриха резултата само след 3 минути игра, когато Хосе Антонио Рейес преодоля двама противникови бранители преди и с хубав диагонален изстрел прати топката в мрежата – 1:0. В самия край на първата част в 41-ата минута Хоакин се възползва от грешка на Луис Переа и отблизо възстанови равенството – 1:1.

След почивката в 58-ата минута Мадуро от Валенсия извърши нарушение в собственото си наказателно поле, но уругвайският голмайстор на „дюшекчиите” Диего Форлан пропусна дузпата, след като уцели страничната греда. Четири минути преди края на дербито Хоакин завърши великолепна контра и с прецизен удар от границата на наказателното поле разстреля Давид де Хеа за крайното 1:2. Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като в допълнителното време Диего Годин получи директен червен картон.

След успеха си Валенсия се изкачи на трето място във временното класиране с 47 точки, докато Атлетико (Мадрид) остана на осма позиция с 30 пункта. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
На 12 февруари (събота)
Атлетико (Мадрид) – Валенсия 1:2
1:0 Рейес (3), 1:1 Хоакин (41), 1:2 Хоакин (86)

21:00 часа Спортинг (Хихон) – Барселона (ТВ +)
Баланс: 77 мача, 15 победи за Спортинг (Хихон), 16 равенства, 46 победи за Барселона

23:00 часа Расинг (Сантандер) – Севиля (ТВ +)
Баланс: 67 мача, 24 победи за Расинг (Сантандер), 16 равенства, 27 победи за Севиля

На 13 февруари (неделя)
18:00 часа Реал Сосиедад – Осасуна (Филм +)

Баланс: 3 мача, 2 победи за Леванте, 1 победа за Алмерия

20:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 23 мача, 10 победи за Депортиво (Ла Коруня), 4 равенства, 9 победи за Виляреал

22:00 часа Еспаньол – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 151 мача, 35 победи за Еспаньол, 28 равенства, 88 победи за Реал (Мадрид)

На 14 февруари (понеделник)
22:00 часа Майорка – Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 31 мача, 10 победи за Майорка, 6 равенства, 15 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.