Майорка загуби на своя „Иберостар” от Валенсия с 1:2 в първа среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Мачът започна много добре за балеарците, които поведоха в резултата след 33 минути игра, след като Иван Рамис се разписа от дузпа. Реакцията на гостите от Валенсия бе почти мигновена, след като две минути по-късно те изравниха чрез Пабло Ернандес, който получи пас от Адуриц и с удар от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл за 1:1.

Веднага след почивката домакините изпуснаха чудесна възможност отново да поведат, след като удар на Инсуе бе спасен от стража на „прилепите” Гуайта, В 56-ата минута „прилепите” направиха пълен обрат, след като Хонас изведе с чудесен пас Пабло Ернандес в наказателното поле на балеарците и последният с премерен удар по земя в близкия удар не остави никакви шансове на уругвайския вратар Диего Аоуате. До края на мача не паднаха нови голове и така Валенсия заслужено се поздрави с трите точки.

Победата за Валенсия означава и запазване на третото място след този кръг, тъй като отборът има актив от 54 точки и по никакъв начин не може да бъде изпреварен от четвъртия Виляреал, който е с 4 пункта по-малко. Майорка пък е на 10-а позиция с 34 точки. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 27 КРЪГ

1:0 Иван Рамис (31-дузпа), 1:1 Пабло Ернандес (33), 1:2 Пабло Ернандес (56)

На 5 март (събота)
21:00 часа Барселона – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 111 мача, 62 победи за Барселона, 27 равенства, 22 победи за Сарагоса

23:00 часа Атлетико (Мадрид) – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 19 мача, 6 победи за Атлетико (Мадрид), 5 равенства, 8 победи за Виляреал

Баланс: 11 мача, 2 победи за Леванте, 4 равенства, 5 победи за Еспаньол

20:00 часа Атлетик (Билбао) – Севиля (ТВ +)
Баланс: 133 мача, 50 победи за Атлетик (Билбао), 28 равенства, 55 победи за Севиля

22:00 часа Расинг (Сантандер) – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 86 мача, 22 победи за Расинг (Сантандер), 17 равенства, 47 победи за Реал (Мадрид)

На 7 март (понеделник)
22:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Реал Сосиедад
Баланс: 61 мача, 26 победи за Депортиво (Ла Коруня), 14 равенства, 21 победи за Реал Сосиедад

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.