Домакините обърнаха мача от 0:1 след две дузпи, вкарани от Вийя и Мата и късен гол на Пабло Ернандес. В началото гостите започнаха по-добре и в 9-ата минута Ескюде се извиси след един корнер и откри резултата. Играта на Валенсия вървеше по-трудно, но въпреки това Вийя и Силва имаха своите шансове за гол. В 43-ата минута обаче се случи може би преломния момент в мача. Адриано от гостите бе изгонен за груб фаул и остави отбора си с човек по-малко. Само две минути по-късно и Ескюде извърши необмислен фаул в наказателното поле срещу Мата, а Вийя от бялата точка възстанови равенството. Втората част премина основно под диктовката на домакините. Въпреки това отбраната на Севиля дълго време успяваше да удържи противниковия натиск. В 83-ата минута обаче Валенсия получи нова дузпа в своя полза след игра с ръка на Наваро в очертанията на пеналта. Този път Мата бе точен от 11-те метра, като така даде преднина на своя тим. В даденото от съдията продължение Пабло Ернандес сложи точка на спора с трети гол за домакините, които подпечатаха своя успех. След тази победа Валенсия продължава да е на 4-ата позиция с 52 точки, докато Севиля е 3-ти с 57. /БЛИЦ