Валенсия спечели гостуването си на Атлетик (Билбао) на стадион “Сан Мамес” с 2:1 в среща от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така “прилепите” вече са на трето място зад лидера Барселона и Реал (Мадрид). Валенсия продължава с успешното си представяне от началото на сезона. Отборът има само една загуба от 13 срещи и тя бе на 23 септември от Хетафе.

Резервата Икер Муниаин изведе баските напред в резултата в 58-ата минута, но само три минути след това звездата на гостите Давид Вия изравни.

В 83-ата минута защитникът Жереми Матийо вкара гол за Валенсия, който се оказа победен. Четири минути след попадението на французина обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но тя бе пропиляна от Давид Лопес. Атлетик завърши мача с човек по-малко, след като в 74-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Койкили./БЛИЦ