Валенсия продължава ужасяващото си представяне в Примера дивисион. "Прилепите" измъкнаха 2:2 от Райо Валекано на "Местая" в среща от 20-ия кръг на испанското първенство. Това бе девети пореден двубой без победа за тима на Гари Невил в местния шампионат.

Гостите поведоха в резултата още в 15-ата минута, когато Хосабед реализира след асистенция на Ембарба. До края на полувремето Райо имаше пълно надмощие, но играчите на Хемес Франциско не успяха да го оползотворят.

В началото на втората част Валенсия изравни чрез Алваро Негредо, който бе точен от 40 метра. В 69-ата гостите отново поведоха, след като точен бе Диего Йоренте.

Две минути преди края на редовното време "прилепите" стигнаха до 2:2. Пако Алкасер се възползва от пас на Бакали и оформи крайния резултат.

Валенсия е десети в класирането с 24 точки, а Райо е 18-и с 16 точки.
ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
16.01.16
17:00 ч.
Севиля - Малага 2:1
1:0 Гамейро (40), 2:0 Гамейро (42), 2:1 Шарлиз (72)
16.01.16
19:15 ч.
Селта - Леванте 4:3
1:0 Джон Гуидети (35), 2:0 Джон Гуидети (41), 3:0 Яго Аспас (57), 3:1 Дейверсон (63), 3:2 Педро Лопес (66), 4:2 Фабиан Ореляна (84), 4:3 Хосе Марелес (89)
Валенсия - Райо Валекано 2:2
0:1 Хосабед (15), 1:1 Негредо (55), 1:2 Йоренте (69), 2:2 Алкасер (88)
17.01.16
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Спортинг (Хихон) 5:1
1:0 Бейл (7), 2:0 Роналдо (9), 3:0 Бензема (12), 4:0 Роналдо (18), 5:0 Бензема (41), 5:1 Лопес (62)

1701.16
19:15 ч.
Хетафе - Еспаньол
Баланс: 27 мача, 9 победи за Хетафе, 7 равенства, 11 победи за Еспаньол
17.01.16
19:15 ч.
Лас Палмас - Атлетико (Мадрид) (Спорт + HD/Филм+)
Баланс: 78 мача, 17 победи за Лас Палмас, 21 равенства, 40 победи за Атлетико (Мадрид)
17.01.16
21:30 ч.
Барселона - Атлетик Билбао (Спорт + HD)
Баланс: 214 мача, 105 победи за Барселона, 36 равенства, 73 победи за Атлетик Билбао