Валенсия победи Малага с 2:0 и се задържа на третото място в Примера дивисион. И двата гола за "прилепите" вкара централният нападател Роберто Солдадо. След 16-ия кръг лидер е Реал (Мадрид) с 40 точки, следван от Барселона с 37 и Валенсия с 33. Следващите мачове от първенството са на 8 януари 2012 година. Малага остана на седмо място, като в трети пореден мач не успя да стигне до успеха.

В 36-ата минута Солдадо надбяга защитата на гостите след пас на Жонас, заобиколи вратаря Вилфредо Кабайеро и откри резултата. До почивката футболистите от Малага упражниха натиск, но не стигнаха до попадение. В 62-ата минута Жорди Алба центрира към Солдадо и той от въздуха насочи топката в мрежата - 2:0. До края на мача домакините намалиха оборотите и едва не вкараха гостите в собственото си наказателно поле. Шансове за гол за Малага се откриха пред Сантиаго Касорла, Хосе Рондон и влезлия като резерва Рууд ван Нистелрой, но никой от тях не намери пътя към вратата на Диего Алвеш.