Валенсия завърши сезона със загуба, след като падна с 0:1 при гостуването си на Реал Сосиедад в първи мач от последния 38-и кръг в испанската Примера дивисион.

Двата отбора създадоха доста голови възможности пред вратата на противника, но единствено Реал Сосиедад достигна до попадение. Малко след началото на второто полувреме топката срещна напречната греда след удар на Пабло Ернандес от Валенсия.

Единственото и победно попадение за домакините от Сан Себастиан падна в 64-ата минута, когато Шаби Прието изведе Антиан Гризман, който не остави шансове за бразилския страж на гостите Диего Алвес – 1:0 за Реал Сосиедад.

Така Реал Сосиедад събра 47 точки сезон и е на 11-о място преди останалите мачове от кръга. Валенсия пък финишира с 61 пункта, които гарантират третото място на тима и участие в Шампионската лига.

Леванте – Атлетик (Билбао)
Баланс: 13 мача, 2 победи за Леванте, 4 равенства, 7 победи за Атлетик (Билбао)
Малага – Спортинг (Хихон) (Филм + HD)
Баланс: 33 мача, 14 победи за Малага, 6 равенства, 13 победи за Спортинг (Хихон)
13.05.12
21:00 ч.
Виляреал – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 21 мача, 8 победи за Виляреал, 5 равенства, 8 победи за Атлетико (Мадрид)
13.05.12
21:00 ч.
Расинг (Сантандер) – Осасуна
Баланс: 18 мача, 15 победи за Расинг (Сантандер), 11 равенства, 12 победи за Осасуна

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.