Третият в класирането на Примера дивисион Валенсия сложи край на серията си от близо два месеца без победа за първенство, след като в мач от 23 кръг се наложи с 4:0 над Спортинг (Хихон).

Софиан Фегули откри резултата в 33-ата минута с удар от воле. Бившият младежки национал на Франция имаше участие и при втория гол в 73-ата минута, когато Алберто Ботиа от Спортинг отклони негов удар в собствената си врата.

Бразилският национал Жонас вкара две попадения за “прилепите” в добавеното време на мача. Успехът приближи Валенсия на 8 точки до втория в класирането Барселона. Спортинг (Хихон) е предпоследен, на 4 точки пред Сарагоса.

Осасуна – Барселона 3:2
1:0 Деян Лекич (5), 2:0 Деян Лекич (22), 2:1 Алексис Санчес (51), 3:1 Раул Гарсия (56), 3:2 Кристиян Тейо (73)
11.02.12
23:00 ч.
Бетис – Атлетик (Билбао)2:1
1:0 Мартин (10), 1:1 Мартинес (22), 2:1 Нелсън (90)
12.02.12
13:00 ч.
Еспаньол – Сарагоса 0:2
0:1 Пауло да Силва (55), 0:2 Хуан Карлос (90+4)
12.02.12
17:00 ч.
Малага – Майорка 3:1
0:1 Мишел Перейра (4), 1:1 Себастиан Фернандес (11), 2:1 Жереми Тулалан (55), 3:1 Хосе Саломон Рондон (69)
Валенсия – Спортинг (Хихон) 4:0
1:0 Софиан Фегули (33), 2:0 Алберто Ботиа (73-автогол), 3:0 Жонас (90+1), 4:0 Жонас (90+3)
12.02.12
20:45 ч.
Виляреал – Гранада 3:1
1:0 Марко Рубен (16), 1:1 Лопес (50), 2:1 Борха Валеро (64), 3:1 Сесар (73-автогол)