Валенсия взе важни три точки като гост на Осасуна след победа с 3:1 и отново се намести в челната четворка на Примера дивисион.

Давид Вия вкара още в 12-ата минута, а 2:0 за гостите от Валенсия направи Давид Албелда осем минути по-късно след страхотен прехвърлящ удар.

През второто полувреме гостите продължиха с натиска си и стигнаха до трети гол, дело на Карлос Марчена в 56-ата минута. Почечното попадение за Осасуна реализира Масуд в 68-ата минута.

Домакините завършиха мача с девет човека. В средата на втората част за втори жълт картон напусна Валтер Пандиани, а в допълнителното време Мигел Фланьо беше изгонен директно за неспортсменска проява./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 11 КРЪГ
От неделя, 22 ноември

Виляреал – Валядолид 3:1
1:0 Нилмар (7), 2:0 Нилмар (49), 3:0 Роси (58), 3:1 Диего Коща (62)

Херес – Спортинг (Хихон) 0:0

Еспаньол – Хетафе 0:2
0:1 Каскеро (80), 0:2 Педро Риос (90+2)

Майорка – Алмерия 3:1

1:0 Гонсало Кастро (49), 1:1 Давид родригес (76), 2:1 Виктор (90), 3:1 Гонсало Кастро (90)

От събота, 21 ноември

Тенерифе – Севиля 1:2
0:1 Пероти (32), 0:2 Ренато (49), 1:2 Нино (75)

Депортиво (Ла Коруня) – Атлетико (Мадрид) 2:1

0:1 Агуеро (3), 1:1 Колото (22), 2:1 Гуардадо (90+6-дузпа)

Атлетик (Билбао) – Барселона 1:1

0:1 Дани Алвеш (55), 1:1 Токеро (64)

Малага – Сарагоса 1:1
0:1 Евертон (49-д), 1:1 Лопес (74)

Осасуна – Валенсия 1:3
0:1 Давид Вия (12), 0:2 Давид Албелда (20), 0:2 Карлос Марчена (56), 1:3 Масуд (68)