Валенсия спечели втората си победа от началото на сезона, след като в мач от 6 кръг на Примера дивисион се наложи с 2:0 над Сарагоса.

В 12-ата минута Софиан Фегули откри резултата, след като засече центриране на Жонас, Роберто Хименес парира, но алжирският национал беше точен при добавката.

В 59-ата минута Жонатан Виера удвои аванса на “прилепите”, които две минути по-късно останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Фегули.

В оставащия половин час до края на мача Сарагоса не успя да материализира в гол численото си предимство на терена. Успехът изкачи Валенсия на седмо място в красирането с 8 точки, докато Сарагоса заема 15-а позиция с 6 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 6 КРЪГ
29.09.12
17:00 ч.
Валенсия – Сарагоса 2:0
1:0 Софиан Фегули (12), 2:0 Жонатан Виера (59)
Реал Сосиедад – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 130 мача, 42 победи за Реал Сосиедад, 32 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)
20:50 ч.
Реал (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 82 мача, 45 победи за Реал (Мадрид), 19 равенства, 18 победи за Депортиво (Ла Коруня)
30.09.12
22:30 ч.
Еспаньол – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 142 мача, 43 победи за Еспаньол, 27 равенства, 72 победи за Атлетико (Мадрид)
01.10.12
22:30 ч.
Хетафе – Майорка (Филм +)
Баланс: 16 мача, 5 победи за Хетафе, 3 равенства, 8 победи за Майорка

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК