Валенсия се издъни у дома и завърши 1:1 със Селта в среща от предпоследния 37-и кръг на испанската Примера дивисион. Така „прилепите” допуснаха грешна стъпка в борбата си за четвъртото, място даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига. Изненадващо гостите от Виго поведоха в началото с гол на Пабло Ернандес (8) след пас на Нолито. Валенсия изравни след почивката чрез Николас Отаменди (71), но нямаше сили за пълен обрат.

След равенството „прилепите” остават четвърти във временното класиране със 74 точки и само точка повече от петия Севиля, който записа домакински обрат в регионалния сблъсък срещу борещия се за оцеляването си в елита Алмерия с 2:1. Гостите взеха аванс след гол на Тиеви Бифума (30) след асистенция на Зонго. След почивката Севиля стигна до успеха си с голове на Ибора (65, 71) и събра 73 точки, изоставайки само на точка от четвъртия Валенсия. Алмерия остава в зоната на изпадащите на 19-ото предпоследно място с 32 точки, но въпреки това запазва минимални шансове за спасение преди последния кръг, тъй като изостава на 2 точки от спасителната 17-а позиция, на която е Депортиво (Ла Коруня), гостуващ на Барселона в последния си мач.
ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 37 КРЪГ
17.05.15
20:00 ч.
Кордоба - Райо Валекано 1:2
0:1 Раул Баена (21), 1:1 Лусо (56), 1:2 Адри Ембарба (78)
17.05.15
20:00 ч.
Еспаньол - Реал (Мадрид) 1:4
0:1 Кристиано Роналдо (59), 1:1 Кристиан Стуани (73), 1:2 Марсело (79), 1:3 Кристиано Роналдо (83), 1:4 Кристиано Роналдо (90+1)
17.05.15
20:00 ч.
Валенсия - Селта 1:1
0:1 Пабло Ернандес (8), 1:1 Никола Отаменди (71)
17.05.15
20:00 ч.
Севиля - Алмерия 2:1
0:1 Тиеви Бифума (30), 1:1 Ибора (65), 2:1 Ибора (71)
17.05.15
20:00 ч.
Хетафе - Ейбар 1:1
1:0 Фреди Хинестроза (33), 1:1 Борха Фернандес (36)
Виляреал – Малага 2:1
1:0 Жерард Морено (82), 2:0 Жерард Морено (87), 2:1 Серхи Дардер (90)
17.05.15
20:00 ч.
Реал Сосиедад - Гранада 0:3
0:1 Юсеф Ел Араби (74), 0:2 Роберт Ибайес (79), 0:3 Рубен Рочина (88)
Елче - Атлетик Билбао 2:3
1:0 Жонатас (32), 2:0 Жонатас (45), 2:1 Агер Акече (80), 2:2 Микел Сан Хосе (87), 2:3 Инаки Уилямс (90+2)