Валенсия победи с 3:1 като домакин последния в класирането на испанското първенство Херес в среща от 36-ия кръг на Примера дивисион. Гостите изненадващо откриха резултатав 37-ата минута, когато Виктор Санчес бе изведен сам срещу вратаря на "прилепите" Сесар Санчес, но предпочете да подаде на Емилиан Даниел Арментерос, който на празна врата нямаше как да сбърка. При попадението останаха съмнения за засада. В 45-ата минута обаче домакините изравниха след прекрасен изстрел с левия крак от фаул на Хуан Мануел Мата.

Обратът стана факт в 58-ата минута, когато отново Мата прати топката в противниковата мрежа. Нападателят получи топката в наказателното поле от халфа Давид Силва и от немного удобно положение матира вратаря Ренан, който е бивш страж на Валенсия. В 68-ата минута Мата върна жеста на Силва, като му подаде отляво и офанзивният полузащитник от малък ъгъл, но от непосредствена близост оформи крайния резултат. В последната минута за втори жълт картон от игра бе изгонен Хуан Луис Редондо от тима на Херес.

В класирането Валенсия се укрепи на третата позиция, като вече има 68 точки два кръга преди края. Четвъртият Майорка е с 9 точки по-малко и в неделя има тежък домакински мач с Реал (Мадрид). Благодарение на успеха срещу Херес Валенсия си гарантира участие в Шампионската лига през следващия сезон./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 36 КРЪГ

От 4 май (вторник)
Хетафе - Спортинг (Хихон) 1:1
0:1 Мигел де лас Куевас (17), 1:1 Роберто Солдадо (47)

Барселона - Тенерифе 4:1
1:0 Лионел Меси (17), 1:1 Роман Мартинес (39), 2:1 Боян Къркич (63), 3:1 Педро Родригес (77), 4:1 Лионел Меси (90)

Алмерия - Виляреал 4:2
1:0 Алберт Крусат (14), 2:0 Калу Уче (29), 3:0 Калу Уче (43), 3:1 Иван Маркано (53), 3:2 Ариел Ибагаса (66), 4:2 Пабло Пиати (90)

Валенсия - Херес
 3:1
0:1 Емилиан Арментерос (37), 1:1 Хуан Мата (45), 2:1 Хуан Мата (58), 3:1 Давид Силва (68)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 5 май (сряда) от 21:00 часа
Атлетико (Мадрид) - Валядолид
Баланс: 75 мача, 43 победи за Атлетико (Мадрид), 14 равенства, 18 победи за Валядолид