Валенсия записа шести пореден мач без загуба в Примера дивисион и седми във всички турнири, след като в среща от 25 кръг се наложи с 2:1 над Гранада.

Пити даде аванс на гостите от Андалусия в самото начало на второто полувреме, но Пако Алкасер изравни в 64-ата минута. В добавеното време Рубен Везо донесе победата на “прилепите”.

С този успех Валенсия се доближи на пет точки от шестия в класирането Виляреал, който заема последнното място, даващо право на участие в евротурнирите. Гранада остана на пет точки над зоната на изпадащите.

Валенсия – Гранада 2:1
0:1 Пити (47), 1:1 Пако Алкасер (64), 2:1 Рубен Везо (90+1)

Реал (Мадрид) – Елче 3:0
1:0 Асиер Ияраменди (34), 2:0 Гарет Бейл (72), 3:0 Иско (81)
22.02.14
19:00 ч.
Селта – Хетафе 1:1
0:1 Анхел Лафита (20), 1:1 Рафа Алкантара (59)
22.02.14
21:00 ч.
Реал Сосиедад – Барселона 3:1
1:0 Алекс Сонг (32-авт.), 1:1 Лионел Меси (36), 2:1 Антиан Гризман (54), 3:1 Давид Сурутуса (59)
Бетис – Атлетик (Билбао) 0:2
0:1 Икер Муниаин (34-дузпа), 0:2 Гийермо Фернандес Йеро (81)
23.02.14
20:00 ч.
23.02.14
22:00 ч.
Осасуна – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 67 мача, 21 победи за Осасуна, 10 равенства, 36 победи за Атлетико (Мадрид)