Изненадата на новия сезон в Примера дивисион Леванте допусна втора поредна загуба, като в мач от 12 кръг отстъпи с 0:2 на Валенсия в градското дерби.

“Прилепите” стигнаха до успеха след автогол на Хави Вента и попадение от пряк свободен удар на Тино Коста. Успехът позволи на Валенсия да се изкачи на трето място в красирането с 24 точки, на една зад лидера Реал (Мадрид). Леванте е четвърти на един пункт зад съгражданите си.

Това бе първият случай от близо половин век, когато Леванте прие Валенсия в градското дерби и е заема по-високо място в класирането. Сблъсъкът оправда името Дерби още от самото начало с бърза и твърда игра, а реферът показа пет жълти картона още през първото полувреме.

Тино Коста намери Жорди Алба зад защитата на Леванте в 32-ата минута, а при опита си да избие топката защитникът на домакините Хави Вента прати кълбото в собствената си врата. Коста удвои преднината на “прилепите” в 50-ата минута, когато вратарят Густаво Мунуа подцени изпълнението му на пряк свободен удар.

Малага запази шестото си място в класирането, след като направи нулево равенство при гостуването си на Бетис. Тимът от Севиля, който бе начело на подреждането преди шест седмици, спечели първата си точка за последните 7 кръга и сложи край на серията от 6 поредни загуби./БЛИЦ

Леванте - Валенсия 0:2
0:1 Хави Вента (32-автогол), 0:2 Тино Коста (50)
Гранада - Расинг (Сантандер)
Баланс: 6 мача, 3 победи за Гранада, 2 равенства, 1 победа за Расинг (Сантандер)
06.11.11
17:00 ч.
Сарагоса - Спортинг (Хихон)
Баланс: 62 мача, 25 победи за Сарагоса, 23 равенства, 14 победи за Спортинг (Хихон)
06.11.11
19:00 ч.
Райо Валекано - Реал Сосиедад
Баланс: 24 мача, 8 победи за Райо Валекано, 6 равенства, 10 победи за Реал Сосиедад
Атлетик (Билбао) - Барселона (ТВ+)
Баланс: 160 мача, 59 победи за Атлетик (Билбао), 26 равенства, 75 победи за Барселона