Селта и Валенсия завършиха 1:1 на „Балайдос” във Виго в мача им от 18-ия кръг в испанската Примера дивисион.

В 28-ата минута домакините имаха чудесна възможност да поведат в резултата, след като чилийският национал Фабиан Орелана пропусна да реализира от дузпа. Две минути преди края на първата част „прилепите” поведоха, след като Родриго се разписа, възползвайки се от подаване на Негредо.

След почивката в 61-ата минута Орелана се реваншира за пропуска си от бялата точка и изравни за 1:1. И двата тима имаха своите шансове да стигнат до победата, но равенството остана непроменено до последния съдийски сигнал.

Селта е на девето място във временното класиране с 21 точки, а Валенсия остава на четвърта позиция с 35 точки.

Реал (Мадрид) – Еспаньол 3:0
1:0 Хамес Родригес (12), 2:0 Гарет Бейл (28), 3:0 Начо (76)
10.01.15
19:00 ч.
Малага – Виляреал 1:1
0:1 Жонатан дос Сантос (45), 1:1 Нордин Амрабат (59)
10.01.15
21:00 ч.
Селта – Валенсия 1:1
0:1 Родриго (430, 1:1 Фабиан Орелана (61)
22:00 ч.
Барселона – Атлетико (Мадрид) (F +F + HD)
Баланс: 154 мача, 67 победи за Барселона, 37 равенства, 50 победи за Атлетико (Мадрид)