Валенсия и Майорка завършиха 1:1 на "Местая" в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. Така "прилепите" (вече с 25 точки) пропуснаха възможността да скъсят дистанцията от лидера Реал (Мадрид), който има 28 в актива си.

Още в 9-та минута домакините можеха да поведат в резултата, след като Давид Вия вкара след асистенция на Давид Силва, но попадението бе отменено заради засада.

Гол във вратата на Майорка все пак бе зачетен в 48-ата минута, когато точен бе Давид Вия. Нападателят засече центриране на Банега от корнер и даде преднина на тима си. Последваха множество пропуски пред вратата на гостите.

Пет минути преди края на мача Бруно фаулира в наказателното поле на Валенсия Кастро и съдията Итуралде Гонсалес свири дузпа в полза на Майорка. От бялата точка точен бе Борха Валери, донасяйки точката на Майорка - 1:1. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 12 КРЪГ
От събота, 28 ноември
Спортинг (Хихон) – Виляреал 1:0
1:0 Мате Билич (76)

Валенсия – Майорка 1:1
1:0 Давид Вия (48), 1:1 Борха Валеро (85-дузпа)

Севиля – Малага 2:2
0:1 Фернандо (22), 0:2 Дуда (45), 1:2 Луиш Фабиано (58), 2:2 Луиш Фабиано (72)

В неделя, 29 ноември
18:00 часа Валядолид – Тенерифе
Баланс: 20 мача, 8 победи за Валядолид, 6 равенства, 6 победи за Тенерифе

18:00 часа Хетафе – Херес
Баланс: нямат играни срещи

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 42 мача, 19 победи за Расинг (Сантандер), 9 равенства, 17 победи за Депортиво (Ла Коруня)

18:00 часа Алмерия – Атлетик (Билбао)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Алмерия, 2 равенства

18:00 часа Сарагоса – Осасуна
Баланс: 54 мача, 24 победи за Сарагоса, 10 равенства, 20 победи за Осасуна

20:00 часа Барселона – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 156 мача, 60 победи за Барселона, 29 равенства, 67 победа за Реал (Мадрид)

22:00 часа Атлетико (Мадрид) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 136 мача, 69 победи за Атлетико (Мадрид), 26 равенства, 41 победи за Еспаньол

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.