Валенсия постигна втора поредна победа над Леванте и се класира на 1/2-финалите в турнира за Купата на Краля. След като миналата седмица "прилепите" надделяха с 4:1, снощи момчетата на Унай Емери биха с класическото 3:0 и с общ резултат 7:1 продължават напред в надпреварата. Така Валенсия ще се изправи срещу Барселона в битка за участие на финала. Първият мач е на 1 февруари на "Местая", а реваншът седмица по-късно на "Камп Ноу".

С два гола за Валенсия се отчете 22-годишният Пабло Пиати, а един добави Ариц Адурис.

"Прилепите" нямаха особени проблеми в градското дерби. Домакините се хвърлиха настървено в първите минути, но разликата в класите си пролича веднага. Ариц Адурис откри резултата в 25-ата минута, а само 5 по-късно Пиати удвои преднината на Валенсия. В 85-ата аржентинският халф вкара втория си гол, оформяйки крайното 3:0 за селекцията на Унай Емери.

От 72-ата минута до края на двубоя Леванте игра с човек по-малко, тъй като Оскар Серано беше изгонен за втори жълт картон.