Футболистите на Валенсия подариха на старши треньора си Гари Невил за 41-ия му рожден ден повече от убедителна домакинска победа срещу Рапид (Виена) с 6:0 в първа среща между двата тима от 1/16-финалите в турнира Лига Европа.

Пет от попадения в мача бяха реализирани още до почивката и това е рекорд в историята на турнира. До момента нито един отбор не беше отбелязвал повече от 4 гола през първото полувреме.

Головата фиеста на домакините започна Санти Мина (4), възползвал се от асистенция на Андре Гомес. Дани Парехо (10) пък удвои аванса на домакините след пас на Санти Мина (25), който сам направи резултата класически след подаване на Пабло Пиати.

Алваро Негредо (29) и Андре Гомес (35) след нови две асистенции на Санти Мина пък окончателно довършиха „зелените” от Виена още през първата част.

След почивката „прилепите” значително намалиха оборотите и реализираха само още едно попадение чрез Родриго (89) в противниковата врата за крайното 6:0. Така на практика Валенсия вече може да мисли за следващата фаза още преди реванша в австрийската столица след седмица на 25 февруари от 20:00 часа българско време.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!