Българският национал Валентин Антов се представи силно за Монца при домакинската победа с 3:2 над втородивизионния Фрозиноне в мач от първия кръг на купата на Италия.

Антов влезе в игра в 73-ата минута при резултат 2:2. 21-годишният защитник замени бразилеца Марлон и се отличи с важни намеси в отбрана. Освен това юношата на ЦСКА взе участие в изграждането на атаката, довела до победния гол на резервата Кристиан Гюткяер в 83-ата минута.

Монца имаше аванс от два гола на почивката след голове от дузпи на Матия Валоти (25-ата минута) и Джанлука Капрари (43-ата). В самото начало на второто полувреме гостите бързо изравниха. Хамза Хауди намали на 1:2 в 52-ата минута, а четири минути по-късно Бенжамен Коне доведе резултата до 2:2.

С този успех Монца продължава на 1/16-финалите на турнира, където ще приеме елитния Удинезе, който в петък елиминира третодивизионния Фералписало след 2:1 в Удине.