Валери Божинов вкара първия си гол през годината. Българският нападател бе точен в 34-ата минута при равенството на Парма 1:1 като гост на Каляри в мач от последния 38 кръг на италианската Серия "А". За последно Божинов се бе разписвал в официален мач на 11 ноември 2010-а, когато донесе успеха на тима си над Сампдория. Започналият в трети пореден мач като титуляр нападател се разписа в 34-ата минута с десния крак след центриране отдясно на Себастиян Джовинко. Домакините от Каляри стигнаха до равенството 1:1 след автогол на Фелтшер от състава на Парма.

Вече бившият шампион Интер победи без проблеми Катаня с 3:1 в последния мач на двата отбора за сезона. С два гола се отличи Джампаоло Пацини, който завършва сезона в калчото с 11 попадения от 17 мача. Пацини бе точен в 15-ата и 48-ата минути. Ягатомо направи 3:0 за Интер в 63-ата минута, а три минути след това Пабло Ледесма реализира почетното попадение за гостите от Катаня. Сезонът за футболистите на миланския гранд все е завършил, тъй като им предстои финал за Купата на Италия срещу Палермо в Рим./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 38 КРЪГ
На 22 май (неделя)

Дженоа – Чезена 3:2
1:0 Флоро Флорес (6), 2:0 Флоро Флорес (17), 3:0 Паласио (45), 3:1 Богдани (49-дузпа), 3:2 Хименез (86)

Интер – Катания 3:1
1:0 Пацини (15), 2:0 Пацини (48), 3:0 Нагатомо (63), 3:1 Ледесма (66)

Бреша – Фиорентина 2:2
0:1 Варгас (2), 1:1 Едер (19), 1:2 Черчи (75), 2:2 Акарди (88)

Болоня – Бари 0:4
0:1 Грандолфо (28), 0:2 Риналди (43), 0:3 Грандолфо (54), 0:4 Хусеклеп (78)

Палермо – Киево 1:3
1:0 Ночерино (15), 1:1 Пелисиер (41), 1:2 Констант (67), 1:3 Пулцети (80)