Защитникът на националния ни отбор Валентин Илиев не игра при победата на Стяуа с 2:0 над Таргу Муреш в среща от 5-ия кръг на румънското първенство. Българският защитник остана на пейката и не се появи в игра. Вальо се прибира за лагера на националния отбор преди квалификациите с Англия и Швейцария на 2-и и 6 септември.

Жералдо Алвеш откри резултата в полза на домакините в 44-ата минута, а Новак Мартинович покачи на 2:0 в 87-ата минута. Гостите завършиха срещата в намален състав след червен картон на Алесандру Вагнер в 88-ата минута. След победата Стяуа излезе на 3-о място във временното класиране с 10 точки. Таргу Муреш е едва 15-и с 1 точка. Лидер е Динамо Букурещ с 15 точки от 5 победи.

Стяуа се класира за групите на Лига Европа, след като миналата седмица отстрани ЦСКА. В Румъния "стелистите" победиха с 2:0, а на реванша в София двубоят завърши наравно 1:1./БЛИЦ