Университатя (Крайова) с Валентин Илиев в състава си поднесе изненадата, побеждавайки с 1:0 като гост Васлуй с Живко Миланов.

Единственото попадение в срещата от 29-ия кръг на румънския елит вкара бившият играч на ЦСКА Александру Пицурка, който се разписа в 71-ата минута.

Българският национал Живко Миланов отново бе титуляр за Васлуй и игра цял мач, а сред стартовите единадесет на гостите бе Валентин Илиев. Бившият бранител на ЦСКА обаче се контузи десетина минути преди края на двубоя и бе заменен принудително. За домакините участие в срещата не взе Станислав Генчев, който все още се възстановява от травма.

Вратарят на гостите Силвио Лунг бе изгонен с червен картон в продължението на мача и за кратко под рамката застана нападателят Диня.

С прибавените три точки Университатя се изкачи на 10-ото място във временното класиране, като вече има 33 в актива си. Васлуй е пети с 49. Лидерът ЧФР Клуж има 55 точки. /БЛИЦ