Българският национал Валентин Илиев се отчете с гол за Терек, но тимът му отпадна на 1/16-финалите на турнира за купата на Русия. Отборът от Грозни загуби с 1:2 при гостуването си на Мордовия.

Илиев и другият българин в състава Благой Георгиев играха цял мач за Терек, както и бившите играчи на ЦСКА Радослав Забавник и Флорентин Петре. Петре и Илиев получиха жълти картони.

Зайцев откри резултата в 71-ата минута за Мордовия, а Валентин Илиев изравни 6 минути по-късно. В 81-ата минута втородивизионният тим стигна до победата с гол на Сисуев от дузпа.

Терек стана шестият тим от елитната дивизия на руския шампионат, който отпада на тази фаза на турнира. Преди това същото сториха Сатурн, Локомотив (Москва), Кубан, Криля советов и ЦСКА (Москва).

В следващия кръг Мордовия ще играе с друг втородивизионен тим – Челябинск, който отстрани Криля советов също с 2:1./БЛИЦ