Повиканият от Лотар Матеус за евроквалификацията с Уелс Валентин Илиев вкара гол в Румъния. Бившият бранител на ЦСКА реализира второто попадение за Университатя (Крайова) при домакинския успех с класическото 3:0 над Университатя (Клуж).

Вальо Илиев направи 2:0 в 11-ата минута, а в 5-ата Махай Дина бе открил резултата. Крайното 3:0 оформи Жулиус Вобей в 54-ата.

Титуляри за домакините започнаха и двамата българия - Валентин Илиев и Емил Гъргоров. Защитникът, вкарал третото си попадение от началото на сезона, остана на терена до 74-ата минута, а Бадема до последния съдийски сигнал.

С прибавените три точки Университатя (Крайова) с треньор Виктор Пицурка събра 13 в актива си и заема 9-ото място във временното класиране. Лидер с 19 точки е Оцелул (Галац).

В друг мач от 10-ия кръг в румънския елит Астра (Плоещ) победи с 2:0 у дома Пандури с попадения на Флорин Патрашку и Кехинде Фатай. За домакините не играха двамата българи Атанас Борносузов и Георги Какалов, както и бившият играч на Славия Павле Попара. /БЛИЦ