Валядолид победи като домакин Сарагоса с 2:0 в среща от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Играчите на Мирослав Джукич отбелязаха по едно попадение в двете полувремена, за да си гарантират трите точки. Първо в 12-ата минута Оскар Гонзалес асистира на Хави Гуера, който бе точен за 1:0. В 74-ата минута пък самият Оскар Гонзалес оформи крайното 2:0, след като получи чудесно извеждащо подаване от Карлос Пеня.

След победата си Валядолид се изкачи на десето място във временното класиране с 28 точки, докато Сарагоса е на 13-а позиция с 22 пункта.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
18.01.13
22:00 ч.
Еспаньол – Майорка 3:2
1:0 Шимао (16), 1:1 Джовани дос Сантос (38), 1:2 Хави Маркес (42), 2:2 Верду (67-д), 3:2 Хосе Баена (83)
Реал Сосиедад – Барселона 3:2
0:1 Лионел Меси (7), 0:2 Педро (25), 1:2 Гонзало Кастро (41), 2:2 Хавиер Масчерано (63), 3:2 Иманол Агирече (90+1)
19.01.13
21:00 ч.
Хетафе – Севиля 1:1
0:1 Хосе Антонио Рейес (40), 1:1 Адриан Колунга (44)
19.01.13
23:00 ч.
Малага – Селта 1:1
1:0 Мартин Демикелис (37), 1:1 Аугусто Фернандес (76)
20.01.13
13:00 ч.
Осасуна – Депортиво (Ла Коруня) 2:1
1:0 Енрике Сола (26), 2:0 Нино (61), 2:1 Хавиер Камуняс (90)
20.01.13
18:00 ч.
Валядолид – Сарагоса 2:0
1:0 Хави Гуера (12), 2:0 Оскар Гонзалес (74)
20.01.13
20:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Леванте (ТВ +)
Баланс: 15 мача, 9 победи за Атлетико (Мадрид), 2 равенства, 4 победи за Леванте
20.01.13
22:00 ч.
Валенсия – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 155 мача, 42 победи за Валенсия, 32 равенства, 81 победи за Реал (Мадрид)
21.01.13
22:30 ч.
Бетис – Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 95 мача, 29 победи за Бетис, 31 равенства, 35 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ