Новият треньор на Валядолид Хавиер Клементе записа победа в първия си домакински мач начело на отбора, след като в двубой от 32 кръг на Примера дивисион застрашеният от изпадане тим се наложи с 2:1 над Севиля и удари по амбициите на андалусийци за класиране в Шампионската лига.

Валядолид имаше само една победа в последните си 16 мача, но 60-годишният Клементе, който води националния отбор на Испания от 1992 до 1998 г., записа четири точки, откакто пое тима от “Естадио Нуево Хосе Сория”.

Нападателят Диего Коща вкара осмия си гол за сезона в 42-ата минута и даде аванс на домакините, преди анголският му колега Матеус Манучо да удвои в 54-ата. Седем минути преди края Хуан Кала върна едно попадение за Севиля с удар от 25 метра, но вратарят на Валядолид Якобо Овехеро направи две невероятни спасявания и запази победата на тима си.

Тенерифе най-сетне се добра до първата си победа като гост през сезона, след като се наложи с 2:0 над Спортинг в Хихон и вече е на две точки над зоната на изпадащите. Успехът дойде след попадения на Роман Мартинес в 70-ата минути и на Алехандро Алфаро три минути преди края.

Хетафе се доближи до местата, даващи право на участие в Лига Европа, след като записа домакинска победа с 3:0 над Виляреал. “Жълтата подводвица” пък записа крачка назад в битката си за евроучастие. И трите гола паднаха през второто полувреме, като на два пъти точен бе Мику, а веднъж се разписа и Мане./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
От 13 април (вторник)
Валядолид – Севиля 2:1
1:0 Диего Коща (42), 2:0 Манучо (54), 2:1Хуан Кала (83)

Спортинг (Хихон) – Тенерифе 0:2

0:1 Роман Мартинес (70), 0:2 Алехандро Алфаро (87)

Хетафе – Виляреал 3:0

1:0 Мику (56), 2:0 Мане (72), 3:0 Мику (86)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 14 април (сряда)
21:00 часа Атлетико (Мадрид) – Херес
Баланс: 1 мач, 1 победа за Атлетико (Мадрид)

21:00 часа Расинг (Сантандер) – Еспаньол
Баланс: 83 мача, 26 победи за Расинг (Сантандер), 19 равенства, 38 победи за Еспаньол

21:00 часа Сарагоса – Майорка (Филм +)
Баланс: 25 мача, 8 победи за Сарагоса, 4 равенства, 13 победи за Майорка

21:00 часа Осасуна – Малага
Баланс: 27 мача, 8 победи за Осасуна, 7 равенства, 12 победи за Малага

23:00 часа Барселона – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 43 победи за Барселона, 16 равенства, 20 победи за Депортиво (Ла Коруня)

На 15 април (четвъртък)
21:00 часа Алмерия – Реал (Мадрид) (Филм +)
Баланс: 5 мача, 1 победа за Алмерия, 1 равенство, 3 победи за Реал (Мадрид)

23:00 часа Валенсия – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 149 мача, 58 победи за Валенсия, 35 равенства, 56 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.