АДО Ден Хааг се наложи с 3:1 над Хераклес в мач от 25 кръг на Ередивизи, като в герой за тима от Хага се превърна 21-годишният нападател Майк ван Дуйнен, който реализира две попадения.

Всички голове в мача паднаха през втората част. Ван Дуйнен даде аванс на домиканите в 65-ата минута, но Джефри Кастилион изравни в 76-ата.

Пет минути по-късно Ван Дуйнен възстанови аванса на тима си, след като с глава засече центриране на Тярон Чери. Самият Чери вкара третия гол за АДО Ден Хааг три минути преди края.

Тимът от Хага заема осмо място в класирането с 35 точки, на шест пред деветия Хееренвеен. Хераклес е 11-и с 28 точки, но е само на три точки от отборите, които се борят за оцеляване в елита.

АДО Ден Хааг – Хераклес 3:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ Айндховен 53, 2.Аякс 51, 3.Фейенорд 50, 4.Витес 48, 5.Твенте 44 и др.