Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като в 1/8-финален реванш се наложи над Олимпиакос с 3:0. “Червените дяволи" заличиха пасива си от два гола още преди почивката. С хеттрик за успеха се отличи Робин ван Перси, който в края на двубоя получи тежка контузия и беше заменен принудително.

Ван Перси откри резултата в 25-ата минута с точно изпълнение на дузпа. Той сам спечели наказателния удар, след като беше повален в наказателното поле от Хосе Холебас. Точно преди почивката холандецът отново се разписа, след като получи топката в пеналта от Уейн Рууни, който овладя далечен пас.

В 51-ата минута Робин ван Перси оформи своя хеттрик. Той беше точен при изпълнението на пряк свободен удар, при който прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Хименес Гаго. Опитите на Олимпиакос за постигане поне на един гол, който да го класира за 1/4-финалите, бяха спрени от защитата и вратаря Давид де Хеа или играчите на гръцкия тим стреляха неточно.

Победата намали напрежението върху мениджъра на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс, който е под невероятен натиск заради слабото представяне на тима във Висшата лига. Неприятната новина за шотландеца от мача с Олимпиакос е контузията на героя Робин ван Перси, който беше заменен принудително в края на двубоя.

(в първия мач 0:2)
1:0 Робин ван Перси (25-дузпа), 2:0 Робин ван Перси (45+1), 3:0 Робин ван Перси (52)

Манчестър Юнайтед: 1.Давид де Хеа, 2.Рафаел, 3.Патрис Евра, 11.Райън Гигс, 5.Рио Фърдинанд, 4.Фил Джоунс, 25.Антонио Валенсия (77-18.Ашли Йънг), 16.Майкъл Карик, 20.Робин ван Перси (90-31.Маруан Фелайни), 10.Уейн Рууни, 19.Дани Уелбек (81-24.Дарън Флетчър)

Олимпиакос: 16.Хименес Гаго, 30.Леандро Салино (74-5.Пауло Машадо), 20.Хосе Холебас, 2.Янис Мантиас, 24.Костас Манолас, 25.Иван Маркано, 17.Ернан Перес (57-18.Нелсон Валдес), 8.Делвин НДинга, 26.Джоел Кембъл, 35.Алехандро Домингес, 19.Давид Фустер (81-28.Никос Вергос)