Българите Станислав Генчев и Живко Миланов започнаха като титуляри за Васлуй при гостуването на гранда Стяуа, завършило 1:1 в Букурещ. В редиците на Стяуа не бе бившият българския бранител Валентин Илиев, който остана резерва. Генчев остана на терена до 71-ата минута, а Миланов бе сменен в 80-ата минута.

Домакините от Стяуа откриха резултат в 51-ата минута след гол на Банел Никулица за 1:0, но в 80-ата Адаилтон възстанови равенството 1:1 и донесе точката на Васлуй. Мачът завърши с 12 минути по-късно от предвиденото, след спиране на тока на стадиона.

След спечелената точка Васлуй остана на трета позиция във временното класиране с актив от 40 точки, докато Стяуа е на пета позиция с 36 пункта. Лидер в румънското първенство е Оцелул (Галац) с 48 точки, а на втора позиция е Тимишоара с 46 пункта. /БЛИЦ