Живко Миланов и Станислав Генчев продължават да мечтаят за титлата в Румъния, след като Васлуй стигна до победата с 2:1 като гост Арджеш в мач от 29-ия кръг на шампионата в северната ни съседка.

Така воденият от Мариус Лакатуш тим е на петото място с 52 точки, изоставайки със 7 от лидера ЧФР Клуж. Заемащите втората и третата позиция Унирея и Стяуа имат по 53, а другият отбор с 52 точки е Тимишоара.

Живко Миланов отново бе титуляр за Васлуй, а Генчев пропусна и този двубой, тъй като все още се възстановява от контузия. Бившият бранител на Левски остана на терена до последния съдийски сигнал, като той и съотборниците му съумяха да обърнат Арджеш и да си тръгнат с така важните три точки. Домакините поведоха в резултата чрез Козмин Бацила, разписал се малко преди почивката. Попаденията за Васлуй вкараха Карлос Костли в 70-ата минута и Неманя Милсавлевич в 80-ата. До края на първенството в Румъния остават пет кръга. /БЛИЦ