Астра (Плоещ) и Васлуй завършиха 1:1 в дербито от 11-ия кръг в румънската Лига 1. Бившият защитник на "Левски" Живко Миланов беше титуляр за гостите и получи отлична оценка за играта си. Домакините от Плоещ, които се представят изненадващо силно от началото на сезона, поведоха в 32-ата минута с гол на Файо Тембо. Тъмнокожият нападател засече с глава центриране от левия фланг и опъна мрежата.

През второто полувреме Васлуй пропусна няколко положения, а в 5-ата минута на добавеното време бранител на Астра спря топката с ръка в наказателното поле и Дачиан Варга изравни от дузпа за крайното 1:1. След този инфарктен мач тимът на Миланов е на четвърто място в класирането с 19 точки. Начело е Стяуа с 25, пред Пандури 22, а трети е Астра със 21.

Университатя (Клуж) победи Чехлаул с 1:0 в другия мач от кръга. Българският халф на домакините Пламен Крумов не влезе в игра.