Благой Георгиев и Оренбург записаха важна победа над силен съперник в битката си за оцеляване в руския елит. Бившият ни национал и съотборниците му се наложиха с 1:0 над Краснодар в мач от 27 кръг.

Георгиев игра цял мач за успеха, а единственото попадение за успеха на домакините беше реализирано от Елгуджа Лобжанидзе в 57-ата минута. Той беше точен при добавката на собствения си удар, париран от Андрей Синицин. Бившият играч на Левски Жоазиньо остана неизползвана резерва за гостите.

Така Оренбург събра 26 точки и заема 13-о място в класирането, като се намира на четири точки пред зоната на директно изпадащите. Георгиев и съотборниците му обаче са в позиция, даваща право на участие в плейофите за оставане. Анжи, който е на място, гарантиращо оцеляване в Премиер лигата е 12-и с 29 точки. Краснодар е на четвърто място с 45 точки.