Българският треньор Ангел Червенков и водения от него Севастопол записа важна победа в Украйна. Тимът разгроми като домакин с 4:1 Волин Луцк в среща от 24-ия кръг на местното първенство. Бившият футболист на ЦСКА Александър Младенов излезе титуляр и бе заменен в последните секунди. Успехът за Севастопол е изключително важен, тъй като отборът се бори за оставане в елита. След победата отборът все още е сред изпадащите, на 15-о място с 20 точки. Толкова има и Кривбас, който заема спасителната 14-а позиция, но в неделя тимът посреща Металург (Донецк).

Гостите от Волин поведоха в резултата в 33-ата минута чрез гол на Пишур от дузпа. В 41-ата минута Шабокритский изравни. През второто полувреме домакините вкараха още три попадения. Левандовски направи 2:1 в 56-ата минута от дузпа, Ибрахими покачи на 3:1, а крайното 4:1 оформи отново Левандовски от дузпа в 87-ата минута./БЛИЦ