Арсенал нанесе тежък удар по амбициите на Ливърпул за класиране в Топ 4 на Висшата лига, след като разби своя съперник с 4:1. Тимът на Арсен Венгер бе абсолютен господар на „Емираейтс” и можеше да спечели с още по-убедителен резултат. Ектор Бейерин, Месут Йозил, Алексис Санчес и Оливие Жиру реализираха попаденията за „артилеристите”, а Джордан Хендерсън вкара почетния гол за Ливърпул от дузпа.

Всичко беше решено в последните осем минути на първата част. Арсенал нокаутира тима на Брендън Роджърс с три бързи гола и уби интригата в срещата. Ектор Бейерин, Месут Йозил и Алексис Санчес нанизаха три попадения в мрежата на Симон Миньоле и се прибраха с класическа преднина на почивката.

Надеждите на Ливърпул се върнаха за малко в 76-та минута. Тогава Ектор Бейерин направи дузпа, а Хендерсън вкара и намали на 1:3.
В 81-ата минута Емре Джан получи втори жълт картон и остави Ливърпул с човек по-малко на терена, а в последните секунди на двубоя Оливие Жури заби последния пирон в ковчега на „мърсисайдци”.

Арсенал записа седмата си поредна победа в Премиършип. "Артилеристите" имат 63 точки на втората позиция, с четири по-малко от лидера Челси, но и с два мача повече. Ливърпул пък остава пети с 54 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 31 КРЪГ
04.04.15
14:45 ч.
Арсенал – Ливърпул 4:1
1:0 Ектор Бейерин (37), 2:0 Месут Йозил (40), 3:0 Алексис Санчес (45), 3:1 Джордан Хендерсън (76-дузпа), 4:1 Оливие Жиру (90)
Манчестър Юнайтед – Астън Вила
Баланс: 163 мача, 82 победи за Манчестър Юнайтед, 38 равенства, 43 победи за Астън Вила
22:00 ч.
Кристъл Палас – Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 45 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 12 равенства, 21 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.