Велес Сарсфийлд победи конкурента си за титлата Годой Крус с 2:0 като домакин, с което остана с точка аванс на върха в аржентинското първенство по футбол.

Вторият Ланус се наложи с 2:1 над Индепендиенте в друга среща от 17-ия кръг.

Велес, който беше победен от уругвайския Пенярол в полуфиналите на Копа Либертадорес миналата седмица, има актив от 33 точки от 17 мача. Ланус е с 32 точки, а Годой Крус - с 28.

Нападателят Хуан Мануел Мартинес откри резултата за Велес в 65-ата минута. Давид Рамирес, който бе привлечен от Годой Крус през януари, добави второто попадение във вратата на гостите в 90-ата минута, възползвайки се от асистенция на резервата Гилермо Франко.

Грандът от Буенос Айрес – Бока Хуниорс, заема 6-ата позиция с точка повече от вечния си враг Ривър Плейт. Шампионът Естудиантес Ла Плата е едва на 18-ата позиция от общо 20 отбора. /БЛИЦ