Велес Сарсфийлд се класира за четвъртфиналите на Копа Либертадорес, след като завърши 1:1 с колумбийския Атлетико Национал. В първия двубоя аржентинците победиха с 1:0 и с общ резултат 2:1 се класираха напред. Аугусто Фернандес вкара за Велес в 55-ата минута, а в 70-ата Москера изравни. В следващия кръг аржентинския клуб очаква победителя от мача Боливар (Боливия) – Сантос (Бразилия). В първия мач боливийците взеха преднина след победа с 2:1.

Парагвайският Либертад също се класира за четвъртфиналите след победа у дома с 2:0 над Крус Асул и 3:1 общ резултат. Нунес откри резултата в 10-ата минута, а Касерес успокои домакините с втори гол в 50-ата минута.

В следващата фаза Либертад ще играе срещу победителя от двойката Депортиво Кито (Еквадор) и Универсидад де Чиле (Чили) (4:1 в първия мач).