Велес Сарсфийлд победи с 2:1 чилийския Унион Еспаньола в среща от група 4 на турнира Копа Либертадорес и събра 6 точки след четири изиграни кръга. Другият чилийски отбор Универсидад Католика води в класирането в групата със 7 точки, пред Велес с 6, ФК Каракас (Венецуела) с 6 и Унион Еспаньола с 4.
Сантяго Силва вкара победното попадение за Велес Сарсфийлд и остави надежди тимът да продължи във фазата на елиминациите. Емилиано Папа откри резултата в 24-ата минута в полза на аржентинците. Десет минути по-късно гостите от Чили изравниха след удар на Леандро Делгадо с глава. В 69-ата минута Сантяго Силва оформи крайния резултат, въпреки че гостите протестираха за фаул срещу вратаря им Едуардо Лобос при гола.

В група 2 боливийският Ориенте Петролеро постигна първа победа, след като се наложи с 2:0 над Леон де Хуануко (Перу), което на практика изхвърли и двата отбора от турнира. Те имат по 5 мача и заемат последните две места в групата - Леон де Хуануко с 4 точки, а Ориенте с 3. Начело са Атлетико Хуниор Баранкиля (Колумбия) с 12 и Гремио (Бразилия) със 7./БЛИЦ