Велес Сарсфийлд победи Нюелс Олд Бойс с 1:0 и триумфира в Суперфинала на аржентинското първенство, който противопоставя спечелилите Торнео Инисиал и Торнео Финал тимове.

Успехът за Велес на неутралния терен в град Мендоса донесе Лукас Прато още в 9-ата минута след асистенция на Емилиано Папа. В 29-ата минута Нюелс Олд Бойс остана с човек повече на терена, след като Фабиан Куберо направи нарушение за дузпа и получи директен червен картон. Игнасио Скоко обаче пропусна да изравни от бялата точка, след като ударът му бе спасен от вратаря Карлос Соса Силва. До края на сблъсъка Нюелс Олд Бойс пропусна още няколко добри възможности за изравнително попадение. да изравни резултата.

Това е десети голям трофей от Примера дивисион в клубната история на Велес Сарсфийлс