Бившото крило на „Левски” Зе Соарес игра цял мач и вкара един от головете при успеха на Металург (Донецк) срещу Таврия с 2:0 в 1/16-финална среща от турнира за Купата на Украйна. Българинът Велизар Димутров също започна като титуляр за Металург и остана на терена до 81-ата минута, когато бе сменен от Иванко.

Зе Соарес беше един от най-добрите за своя тим. Бразилецът дори отбеляза първото попадение за успеха на своя отбор. Той се разписа в 14-ата минута. Другият гол беше дело на Серджо в самия край на първото полувреме в 40-ата минута. След почивката нови голове не паднаха и така Металург се класира за 1/8-финалите на турнира.

В следващия си мач от шампионата на Украйна Велизар Димитров и Металург са домакини на Карпати Лвов. В момента отборът на българина заема 8-ото място във временното класиране, като е на 13 точки зад лидера Шахтьор (Донецк). /БЛИЦ