Шампионът на Украйна Шахтьор (Донецк) победи като гост Металург (Донецк) с 4:0 в среща от 15-тия кръг на първенството. Грандът спечели с голове на Едуардо да Силва в 10-ата минута, Генрих Мхитарян - 2 гола, в 23-та и в 37-та минути, и Алекс Тейшейра в 90-ата минута. За домакините от Металург като титуляр започна бившият нападател на ЦСКА Велизар Димитров, който бе сменен на почивката от Лазич. През всичките 90 минути за Металург игра друг бивш “червен” полузащитник Грегъри Нелсън. След победата в дербито на Донецк Шахтьор е начело във временното класиране с 45 точки, след 15 победи от 15 мача. На второ място е Днепър с 31 точки, Динамо (Киев) е трети с 31 точки. Металург (Донецк) е на 10-то място с 19 точки./БЛИЦ