Велизар Димитров пропусна дузпа и вкара гол при равенството 1:1 на Металург (Донецк) и Ростов. Контролата е част от подготовката на двата тима преди старта на първенствата на Украйна и Русия. Велизар изравни в 89-ата минута, а малко преди това пропусна дузпа. Попадението за Ростов отбеляза Белорусов в 41-ата минута. Титуляр за Металург беше и друг бивш футболист на ЦСКА - Грегъри Нелсън, а след почивката се включи Зе Саорес. В тима от Донецк продължава да бъде нападателят на “червените” Жуниор Мораес, който обаче няма позволение да тренира, тъй като трансферът му не е финализиран. Очаква се до днес или най-късно петък да стане ясно дали бразилецът ще премине в украинския тим или ще се върне в ЦСКА. На 10 юли Металург играе финал за Суперкупата на Украйна срещу Шахтьор (Донецк), а четири дни след това гостува на Динамо (Киев) в първи кръг от първенството./БЛИЦ