Металург (Донецк) записа важна победа с 2:0 при гостуването си на Арсенал (Киев) в среща от 24-ия кръг на украинската Висша лига и е все по-близо до спечелване на квота за евротурнирите.

Бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров започна титуляр за гостите от Донецк и асистира за втория гол, дело на Драма Траоре в 51-ата минута. Същият този Траоре бе точен и преди почивката в 37-ата минута. Велизар Димитров пък бе заменен в 56-ата минута от бразилеца Леонардо. Друг бразилец и бивш голмайстор на ЦСКА Жуниор Мораес игра цял мач за Металург.

След победата си тимът от Донецк се изкачи на шесто място във временното класиране с актив от 36 точки и само една по-малко от петия Черноморец (Одеса). Арсенал е на 11-а позиция с 25 пункта.