Бившият български национал Велизар Димитров се отличи с гол за Металург (Донецк) при равенството 1:1 в домакински мач с Карпати (Лвов) в мач от 2 кръг на украинската Висша лига.

Бившите играчи на българския ЦСКА Велизар Димитров, Грегъри Нелсън и Жуниер Мораес бяха титуляри за домакините. Димитров и Мораес играха цял мач, а Нелсън беше заменен от Голайдо в 56-ата минута.

Гостите откриха резултата в 66-ата минута чрез Гладкий, който се разписа след центриране на Ксенз. Осем минути по-късно Металург изравни резултата. При разбъркване в наказателното поле топката порадна в Мораес, който подаде на Димитров и той се разписа във вратата на Пидкивка.

С първата си спечелена точка за новия сезон Металург (Донецк) излезе на 11-о място в класирането. Една позиция по-назад със същия актив е Карпати. Лидери са Днепър и Металист (Харков) с 6 точки от 2 мача.