Бившият нападател на българския национален отбор и бивш играч на ЦСКА Велизар Димитров игра цял мач вкара един головете за Металург (Донецк) при победата над Черноморец (Одеса) с 2:0 в среща от 29-ия кръг на украинската Висша лига.

Тимът от Донецк поведе в 34-ата минута с гол на Владимир Полевой. В 73-ата минута пък Велизар Димитров се разписа за 2:0 след двойно подаване със сръбския полузащитник Джордже Лазич. Малко преди да отбележи гола Велизар Димитров получи и жълт картон.

След успеха си Металург (Донек) си осигури участие в Лига Европа през следващия сезон, след като е на пето място във временното класиране с актив от 49 точки. Начело е Шахтьор, който със 76 точки си е осигурил шампионската титла, следван от Металист (Харков) с 62 и мач по-малко, Динамо (Киев) – 59, и Днепър - 53.