Бившият национал Велизар Димитров игра цял мач при победата на Металург Донецк като гост на Карпати (Лвов) с 2:0 в среща от 26-ия кръг на украинското първенство.

Головете за Металург отбелязаха сръбският полузащитник Джордже Лазич в 34-ата минута и защитникът и капитан на отбора Вячеслав Чечер в 50-ата минута. В 77-та минута Велизар Димитров получи жълт картон. Металург Донецк е на 6-о място във временното класиране с 37 точки.

В дербито на кръга Шахтьор (Донецк) победи днес като домакин Динамо (Киев) с 2:0 с голове на Тейшейра в 55-ата минута и Ракицки в 86-ата минута. Така Шахтьор излезе начело във временното класиране с 67 точки пред Динамо (Киев), който също има 67 точки, но е с по-лоша голова разлика.